אחוזי נכות משרד הביטחון - הסיכוי להיפגע, כיצד להגיש תביעה והקשיים בדרך

עובדה ידועה היא שבישראל קיימים אנשים רבים אשר משרתים או מועסקים בצה"ל ובזרועות הביטחון השונות. במהלך שירותם נאלצים חלק מהמשרתים להתמודד עם תנאים קשים, עומס וסכנות לא מעטות. כדי לשמור על זכויותיהם של הנפגעים השונים הוקם מנגנון

של אחוזי נכות משרד הביטחון.

בסקירה הנוכחית נדבר על:

  • הסיכוי להיפגע במהלך השירות.
  • כיצד ולמי מגישים תביעה.
  • מה עושים כאשר נתקלים בקשיים תוך כדי תביעת אחוזי נכות משרד הביטחון או כאשר התביעה נדחית.

משרתים תוך סיכון עצמי

כל אדם שתרם מזמנו וממרצו לצה"ל ולכוחות הביטחון, בין אם בשירות סדיר, בין אם בקבע, במילואים או בכל צורה אחרת, עשוי ללקות במחלה או בפגיעה, גופנית או נפשית. כאשר איתרע מזלו של פלוני והוא אכן נפגע במידה כזאת או אחרת, ניתן לאבחן את מצבו על פי מבחנים שונים.

לכאורה, התקנות והמבנים שמסייעים להגדיר ולקבוע אחוזי נכות משרד הביטחון עבור מקרים שונים אמורים ליצור שקיפות ואחידות. כך, אמור להיות מצב שכל נכה יקבל את אותה הכרה ואת אותן הזכויות המגיעות לו בדין. בפועל, יש לא מעט מכשלות וקשיים, ביורוקרטיים ואחרים.

 הגשת התביעה - אחוזי נכות משרד הביטחון

השלב הראשון בדרך לקביעת אחוזי נכות משרד הביטחון מתחיל בהגשת תביעה מתאימה ובהתייצבות בפני ועדות רפואיות. הועדות הינן חלק מאגף השיקום של משרד הביטחון. בכוחם של היושבים בהן לקבוע את אחוזי הנכות, את המועד שבו הפך האדם להיחשב לנכה (וכך – להשפיע על מועד קבלת קצבאות והטבות אחרות), להחליט האם מדובר על מצב זמני או לצמיתות ועוד.

את עבודת הוועדות מבצעים על פי תקנות הנכים, כאשר תקנה עדכנית מאפשרת גמישות ושיקול דעת נרחב למדי. לכאורה, מצב זה הינו לטובת התובעים אך בפועל – זה לא תמיד כך.

הזכות לתבוע, הזכות לערער

כדי להתמודד עם הפרוצדורה הטכנית, כדי לקבל סיוע בהגשת תביעה ופניה לגורמים המתאימים, עם כל המסמכים, ניתן בהחלט להסתייע בעורך דין המומחה לעניין זה. כך הוא המצב גם כאשר רוצים לערער על החלטה שלא נראית נכונה.

מסתבר, שדווקא הגמישות שהעניקו התקנות גורמת לא פעם להפחתה באחוזי הנכות כך שמי שלא עומד על זכויותיו, תוך ליווי מקצועי, עשוי לקפח את זכויותיו או חלק מהן.

שם* 
טלפון* 
אימייל* 
תיאור הפנייה 
    

אנחנו בעיתונות