נכי צה"ל זכויות

בהגדרה, נכה צה"ל הוא כל מי שנקבעו לו אחוזי נכות כתוצאה ממחלה, פגיעה או חבלה, בה לקה במהלך ועקב שירותו הצבאי. אחוזי הנכות נקבעים על ידי אגף השיקום של משרד הביטחון, על פי מסקנותיהן של ועדות רפואיות מטעמו. ההכרה כנכה צה"ל מעניקה פיצוי כספי ומגוון הטבות שחשוב להכיר ולדאוג למימושן.

הזכויות העומדות בפני נכי צה"ל

כאמור, נכי צה"ל זכאים למגוון זכויות שנועדו לשפר את איכות חייהם, ולאפשר להם להשתלב בחברה, בקהילה ובסביבה בה הם חיים. זכויות אלו משתנות על פי דרגת הנכות וכוללות בין היתר:

  • שיקום – תחום זה כולל שיקום כלכלי המורכב מהטבות כספיות שמשתנות בהתאם לגובה הנכות, וכן רכב שיקום או רכב רפואי בהתאם להגדרת מצבו הרפואי וצרכיו של הנכה. זאת בנוסף על מימון מסלולי לימוד שונים כגון מסגרת אקדמית, קורסי הסבה מקצועיים ולימודי תעודה.
  • דיור- נכי צה"ל זכאים למענק דיור עבור רכישת דירה, מעבר לדירה מותאמת לצרכיהם, ומימון שכר דירה. כמו כן, מוענק סיוע בשיפוץ דירה ותחזוקתה, ובכל ההוצאות הקשורות למעבר דירה לרבות הובלות ושכר טרחה למתווך, שמאי או עורך דין.
  • מענקים - כוללים בין היתר מענק דיור, הטבות עבור תשלומי מיסים וחשבונות חשמל, החזרים על מס קנייה, מענק חתונה, מענק הלבשה ומענקים במקום העבודה.
  • שיקום רפואי - כולל טיפולי פיזיותרפיה, טיפולים וציוד רפואי מיוחד, תרופות, ליווי פיזי, סיוע סיעודי, מענק הבראה וטיפול בחמי מרפא.

חשיבות הפנייה לייעוץ משפטי

יש להבין כי הגוף שעומד מאחורי מימוש זכויותיהם של נכי צה"ל מורכב ממערכת בירוקראטית מסורבלת ומסועפת. לכן, הניסיון לטפל באופן ישיר בבעיות הקשורות במימוש זכויות נכים כרוך לרוב בהתרוצצויות, מילוי טפסים ועמידה מול קשיים ועיכובים רבים. בנוסף, הקשיים מסתיימים לא אחת באכזבה ומפח נפש. לכן, על מנת לממש את מלוא הזכויות המגיעות לכם בחוק, בין אם בקביעת אחוזי נכות צה"ל, בגובה הפיצויים ובהטבות השונות, מומלץ מאוד להיעזר בשירותי משרד עו"ד המתמחה בייצוג נכי צה"ל. השירות כולל הכוונה, ייעוץ, ליווי וייצוג של הנכים לאורך כל ההליכים בתביעות שונות, לרבות ייצוג בפני ועדות רפואיות והגשת תביעות ערער, עד למיצוי מלא של הזכויות.

הייצוג המשפטי הטוב ביותר

אינכם מסכימים עם אחוזי הנכות שנקבעו לכם? לא מצליחים לממש את מלא זכויותיכם כנכי צה"ל? במקרים אלו ואחרים מומלץ לפנות למשרד עו"ד אבינו ביבר המתמחה בייצוג נכי צה"ל, שיעניק לכם הכוונה, סיוע וייצוג מלאים עד למימוש זכויותיכם במלואן. הנכם מזמנים ליצור עמנו קשר טלפוני או באמצעות טופס צור קשר שבצדי הדף.

שם* 
טלפון* 
אימייל* 
תיאור הפנייה 
    

אנחנו בעיתונות