אם נפגעתם במהלך השירות הצבאי ואתם עומדים בפני הגשת תביעת נכות, כדאי מאוד שתהיו מיוצגים על ידי עורך דין צבאי המתמחה בייצוג נכי צה"ל. זאת מאחר שמדובר בתחום מורכב הנפרד בתקנותיו ממערכות משפט אחרות, כמו אלו הנדרשות עבור תביעות ביטוח רגילות, תביעות נזיקיות או תביעות פליליות. למעשה, רק בעזרת עורך דין צבאי המייצג נכי צה"ל תוכלו למצות את מלוא זכויותיכם הקיימות בחוק.

באילו תביעות מטפל עורך דין צבאי המייצג נכי צה"ל

חשוב לדעת כי עורך דין צבאי מייצג לא רק את נכי צה"ל, אלא מטפל גם בתביעות נכות של אנשי מערכות הביטחון השונות, כדוגמת משטרת ישראל, המוסד, השב"כ ומשמר הגבול. זאת, עבור פגיעות נכות שמקורן בתאונות, פציעות, חבלות ומחלות שונות כמו סוכרת, מחלות לב, סרטן או אסטמה, אשר הופיעו במהלך השירות במערכת הצבאית או הביטחונית ונגרמו בשל תנאי השירות.

מהות עבודתו של עורך הדין הצבאי

עורך דין צבאי המייצג נכי צה"ל או גופי ביטחון אחרים, נדרש לגלות בקיאות בחוק ובתקנות הנכים השונות והמעודכנות שמוציא אגף השיקום. כמו כן, עליו להכיר את כל זכויות הנכים, התגמולים, אמצעי השיקום וההטבות המגיעות להם. בנוסף, עורך הדין חייב להיות בעלי ידע בתחום הרפואה על מנת לעמוד מול הוועדות הרפואיות השונות והערכאות המשפטיות. יתרה מכך, הוא נדרש להכיר היטב את המערכת הצבאית, ובמיוחד את הגופים הקשורים למערכת הצבאית הרפואית ולהגשת תביעות נכות. אך מעל הכל, עורך דין המייצג נכי צה"ל נדרש להבין את מצבם הרגיש של לקוחותיו, ולרצות לסייע להם להשתלב באופן מיטבי בחברה בה הם חיים.

תפקידיו השונים של עורך הדין

תפקידו של עורך דין צבאי מורכב מנדבכים רבים בעוד הוא מספק ליווי, ייעוץ והדרכה מלאים ללקוחותיו. שירותיו כוללים בין היתר:

  • סיוע בהגשת טפסי תביעת נכות.
  • הפניה אל רופא מומחה לצורך קבלת חוות דעת.
  • ייצוג בפני ועדות רפואיות, אגף השיקום והרשויות השונות.
  • הגשת תביעות ערער בפני ועדות רפואיות עליונות, בית משפט מחוזי, בית משפט השלום ובית המשפט העליון.
  • סיוע במילוי טפסים, גביית עדויות ואיסוף ראיות.
  • הכרת זכויות הנכה וסיוע במימושן.
  • הגשת תביעות להחמרת נכות והעלאת אחוזי הנכות.

פנייה למשרד עורכי דין

זקוקים לייצוג משפטי לצורך תביעת נכות צה"ל או מערכת ביטחונית אחרת? אם כן, משרד עו"ד אבינו ביבר הוא הכתובת הנכונה עבורכם. משרדנו עוסק בתחום כבר למעלה מ- 30 שנה ומחזיק בידע וניסיון רב שיעמדו לרשותכם. הינכם מוזמנים ליצור עימנו קשר באמצעות הטלפון או בעזרת טופס יצירת קשר, ואנו נשמח לסייע לכם.

שם* 
טלפון* 
אימייל* 
תיאור הפנייה 
    

אנחנו בעיתונות