כל משרתי מערכת הביטחון (ביניהם אנשי שב"כ, מוסד, סוהרים, שוטרים, צד"ל ומשמר אזרחי), בכללם חיילים משוחררים, חיילי מילואים ומשרתי הקבע, אשר נפגעו בבריאותם הפיזית ו/או הנפשית במהלך עבודתם - עומדת להם הזכות לתבוע את הכרתם כנכי צה"ל.

התביעה להכרה מוגשת לידי קצין התגמולים, מטעם היחידה לתביעות וקביעת זכאות, שבאגף שיקום נכים במשרד הביטחון.

מטה אגף השיקום מחולק למספר מחוזות ברחבי הארץ, כאשר כל טוען זכות לנכות מגיש את התביעה בהתאם לכתובת מגוריו, המצוינת בתעודת הזהות שלו.

כל המתגורר בעיר תל אביב-יפו, משתייך למחוז תל אביב, אשר כתובתו היא: דרך יעקב דורי, ת.ד. 931, קריית אונו 5510801.

 

את התביעה להכרה יש להגיש על גבי טופס מיוחד - "טופס בקשה לקבלת זכות נכות", בו ממלאים פרטים אישיים שונים. חשוב מאוד לפרט בטופס את כל הפרטים הידועים לנכה, ואת הנסיבות בגינן ארעה החבלה או המחלה בעקבות השירות.

במקרה שמדובר בחבלה, מומלץ לצרף דו"ח פציעה לתביעה, במידה וקיים. דו"ח זה הינו מסמך חשוב ביותר, המהווה ראייה לנסיבות בהן נפצע התובע. ישנה חשיבות למילוי דו"ח הפציעה בצורה נכונה, בין היתר: ציון העובדה כי הפציעה ארעה במהלך מילוי התפקיד וחתימת מפקד ישיר.

מסמך נוסף בעל חשיבות הוא תצהיר עובדתי, בו מפורטים תנאי השירות והנסיבות אשר הביאו לחבלה או להתפרצות מחלת התובע.

לאור חשיבותו של התצהיר בבירור התביעה, בעיקר בתחום המחלות שהוא סבוך ומורכב, אנו ממליצים בחום להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום, מכיוון ונדרשת הבנה ומומחיות מקצועית בפגימה הרפואית הנידונה ובגורמים אשר היה בהם להביא להתפרצותה.     

נוסף על האמור לעיל, יש לצרף לתביעה את כל המסמכים העובדתיים והרפואיים הרלוונטיים, התומכים בטענות הנכה.

 

מחוז תל אביב, בדומה לשאר המחוזות והשלוחות באגף השיקום, מחולק למספר מחלקות: הנהלה, שיקום, המחלקה לשירותים רפואיים, רווחה, תעסוקה, וועדות רפואיות. כולם עומדים לרשות הנכים, על מנת לסייע להם למצות את ההליך בצורה הטובה והיעילה ביותר. פרט למענה טלפוני, בכל אחת מהמחלקות הללו ישנם ימי קבלת קהל, בתיאום מראש.

פרטים נוספים באתר אגף השיקום.

 

תפקידנו כעורכי דין, המתמחים בתחום הטיפול בנכי צה"ל ונכי מערכת הביטחון, הוא לשמש ידו הארוכה של הנכה בפני קצין התגמולים. אנו מלווים אותו מרגע הגשת התביעה ועד להחלטת קצין התגמולים, האם להכיר בו כנכה צה"ל  בגין פציעתו או בגין המחלה בה לקה.

משרדנו מנהל דיאלוג שוטף עם משרד הביטחון ונותן מענה רציף לדרישותיו בהליך בירור התביעה. כמו כן, אנו מקפידים על הכנת הנכה לבדיקת רופא מומחה מטעם משרד הביטחון ועל הכנתו לקראת וועדה רפואית לקביעת אחוזי נכותו. במקרים מסוימים אנו מלווים את הנכה לוועדה הרפואית ומייצגים אותו בפניה, עד למתן החלטה וקביעת אחוזי נכותו.  

 

למשרדנו ניסיון של עשרות שנים בתחום, ומומחיות רבה בייצוג וליווי של הנכה במאבקו מול משרד הביטחון. יש לנו הצלחות רבות בתביעות מול משרד הביטחון ברחבי הארץ ובתל אביב, הן בתחום החבלות והן בתחום המחלות, כשחלק נכבד מהן פורסם וסוקר באמצעי התקשורת.  

שם* 
טלפון* 
אימייל* 
תיאור הפנייה 
    

אנחנו בעיתונות